Parodos ir renginiai

Tapybos ir keramikos paroda

2021 - 10 - 02


Ramygaloje įsikūręs klubas „Savos erdvės“ nuo 2010-ųjų metų organizuoja tarptautinius keramikų susibūrimus. Jų sielą Laimą Kiškienę galima būtų pristatyti paprastai: dar viena Ramygalos šviesuolė, keramikė, dailės mokytoja. Bet yra daug stipriau: Laima Kiškienė čia gimė ir užaugo. Ji – ketvirtos kartos ramygalietė.
„Dirbau dailės mokytoja mokykloje, subūriau etnokultūros būrelį, nuvažiavom į Paįstrį, į draugės Vilmos vadovaujamą keramikos būrelį.


Paprašėme, kad pamokytų lipdyti, supažindintų su keramika. Vėliau prasidėjo kursai ir įvairūs seminarai. Nieko atsitiktinio gyvenime nėra. Jeigu kažkada radai molio gabalėlį, tai vėliau gal lipdysi puodynes. Apskritai keramika ir amatai yra mūsų šaknys, mūsų papročiai ir tradicijos“, – svarsto Laima Kiškienė.

Keramika Ramygaloje turi labai gilias šaknis. Vietos gimnaziją lankiusio tekstilininko prof. Juozo Balčikonio tėvas irgi buvo keramikas, tačiau šio meno paslaptis perprato Latvijoje. Pirmasis L. Kiškienės dailės kabinetas buvo klasė, kurioje mokėsi būsimas profesorius. Be to, įvairūs keramikos projektai – vienas šio miestelio išskirtinumų.

Keramika Ramygaloje prasidėjo 1998-aisiais metais, įkūrus jaunųjų keramikų būrelį. Įgiję pradinių žinių, jaunieji keramikai susibūrė į jaunimo iniciatyvinę grupę ir parengė kelis ilgalaikius keramikos projektus.
Į simpoziumą jau ne pirmi metai kūrėjai iš Lietuvos ir Latvijos susirenka kurti muzikos instrumentų. „Mums visiems labai patiko. Buvo lipdomi įvairiausi muzikos instrumentai ir dekoratyvinės kompozicijos muzikos tema. O svarbiausia – Ramygalos krašto tradicijų atkūrimas, juk Ramygala kartu su Vilniumi kūrėsi“, – šypsosi L. Kiškienė.

Parodoje matysite Skirmanto Petraičio, Audriaus Goko, Eigintos Beinortaitės, Genutės Vaičikauskienės, Skaidrės Račkaitytės, Gražinos Visockienės, Jolitos Šlepetienės, Ilonos June Junevičienės, Rasos Justaitės Gecevičienės, Elenos Aleksejevos, Laimos Kiškienės keramikos darbus.

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.


2021 m. vasarą jau antrą kartą Ėriškių kultūros centro organizuojamas tapybos pleneras „A.R.T. Ėriškiai“ kviečia ne tik stebėti kaip menininkai kuria, bet ir įsileisti juos į savo kiemą.

„Tapybos plenero temos nėra – nenorime įpareigoti menininkų, tad suteiksime jiems laisvę išsirinkti vietą Ėriškiuose, kurią norės įamžinti. Stebėjome, kaip kūrėjai dirbo pernai, todėl šiais metais norime paraginti Ėriškių gyventojus atkelti vartelius ir menininkus įsileisti į kiemą, suteikti galimybę užfiksuoti gyvenamąją aplinką“, – sako Ėriškių kultūros centro direktorė Justė Gusevaitė-Grižė.

Anot jos, daugumai menininkų plenerai – ne naujiena, tad jie laukia pro šalį einančių renginio lankytojų, sustojančių pasmalsauti apie kūrybą, įkvėpimus bei patirtis.

Renginio organizatoriai pabrėžia, kad plenero metu vyksiančios kūrybinės dirbtuvės skirtos ir dar tik siekiantiems susipažinti su tapybos menu, ir žinias gilinantiems. Dirbtuves vedė profesionalios menininkės Onutė Juškienė ir Sigutė Ach.

Plenerą iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Parodoje matysite Eigintos Beinortaitės, Ramunės Buterlevičiūtės, Egidijaus Darulio, Kristinos Darulienės, Linos Dieninės, Daliaus Dirsės, Onutės Juškienės, Dovilės Kačinskaitės, Sigitos Klemkaitės, Vytauto Laisono, Žygimanto Milerio, Ričardo Pelecko, Editos Šimbelienės, Jolitos Šlepetienės, Genios Vaičikauskienės tapybos darbus.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-28 08:31



Susisiekite
Turite klausimų?
+
A biržiečė vaišin dainuodamūs

Kviečiam aplunkyt įdomių ekspozicijų „Senoj aludaryste“ bei linksmė pasibūt programoj del suaugusių „A biržiečė vaišin dainuodamūs“!