Parodos ir renginiai
Lietuvos muziejų kelio renginiai
Lietuvos muziejų kelias „Europos ženklai Lietuvoje: Barokas
Gegužės 10 d.
15.30 val. Radvilų menėje
„Sarbievijus Baroko epochoje ir šiandien“
Sarbievijus – Baroko kultūros žmogus, ryški savo meto literatūros žvaigždė. Ar gali jo asmenybė ir kūryba įtaigiai prabilti mūsų amžiuje? Kuo intriguoja legendų gaubiamas jo gyvenimas? Kas apskritai lemia poezijos universalumą ir tęstinumą? Kuo svarbus galėtų būti Barokas šių dienų nerimastingame pasaulyje? Kokių atsakymų į aktualius klausimus, o galbūt ir dvasinės užuovėjos Sarbievijaus poezija gali suteikti šiuolaikiniam žmogui?
Apie visa tai diskusijoje svarstys doc. dr. Ona Dilytė-Čiurinskienė, dokt. Lukas Bieliauskas, dr. Asta Vaškelienė, diskusiją moderuos dr. Eleonora Terleckienė.
Renginys yra Valdovų rūmų muziejaus vykdomas projektas „Jų darbai ir žygiai didingi. Sarbievijus ir Baroko paveldas Lietuvoje“, renginio partneris – Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Projektą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
17 val. Bibliotekos salėje
„Baroko pavasario“ uždarymas:
Ansamblio „Šviesotamsa“ programa „Prūsijos muzika“
Ansamblis „Šviesotamsa“ (Lietuva) pristato Simono Dacho kūrybą ir Frydricho II dvaro muziką. Skambės H. Alberto, subūrusio poetų ir muzikų „Moliūgo trobelės“ draugiją, muzika. Taip pat žymių Prūsijoje, Berlyne dirbusių kompozitorių kūryba. Kūrinius apjungia moteriškas personažas, Sofija, kurios lūpomis pasakojama muzikinė istorija.
Rūta Vox (Vosyliūtė) – sopranas
Kristine Stumbure – barokinė skersinė fleita (Latvija)
Vilimas Norkūnas – klavesinas, basso continuo
Idėja sukurti Lietuvos muziejus jungiantį kultūros kelią gimė 2012-aisiais, Muziejų metais. Sulaukus didelio visuomenės susidomėjimo, pradėta penkerių metų programa, įprasminanti Lietuvos valstybingumo ir Valstybės atkūrimo 100-mečio temas. Valstybės atkūrimo šimtmečio metais „Lietuvos muziejų kelias“ pristatė spalvingą programą, įvairiomis formomis pasakojančią apie Nepriklausomybės metų ženklus.
2018 m. Muziejų kelio uždarymo renginio metu nuspręsta 2019–2021 m. vykdyti nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programą „Tėvynės ieškojimas“, kuri tapo Muziejų kelio plėtros antruoju etapu.
Po trumpos pertraukos, 2023 m gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, startavo ypatinga „Lietuvos muziejų kelio“ projekto kultūros paveldo aktualinimo programa „Gimtoji Europa“. Programa sumanyta pasitelkiant Česlovo Milošo (Czeslawas Miloszas (1911–2004)) esė „Gimtoji Europa“, kurią Nobelio premijos laureatas Česlovas Milošas sukūrė emigracijoje. Tai esė apie Europą rytų europiečio, rašytojo akimis, kurios įžvelgė kaip būti Europoje ir jaustis europiečiu, nepamirštant gimtosios vietos, o kartu jaučiant ir suvokiant įvairių Europos kultūrų sąveiką.
„Lietuvos muziejų kelio“ programą įgyvendina Lietuvos muziejų asociacija

Radvilos g. 3, LT-41175, Biržai
Įmonės kodas: 190562082
Tel: +370 450 33390
El. p. sela@birzumuziejus.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre